01 / ČLANAKVijesti iz radionice
10. maj 2026. · BLOG

Karavan ili SUV polovni i koja klasa drži vrijednost 2026

Karavan, SUV ili limuzina kao polovni auto u BiH 2026, koji segment najbolje drži vrijednost, koji manje troši i kako birati po profilu vozača.

Karavan, limuzina i SUV polovnjak parkirani jedan do drugog u kasno popodne na BH placu polovnih vozila u zlatnom svjetlu zalaska sunca

Kupac polovnog auta u BiH danas najprije bira karoseriju, pa tek onda model. Limuzina, karavan ili SUV ne razlikuju se samo po izgledu, nego po tome koliko će vam novca otići u prvih pet godina i koliko ćete vratiti kad budete prodavali. Ovaj vodič kroz brojeve iz evropskih studija i iskustvo iz radionice gleda karavan ili SUV polovni kao odluku, ne kao stvar ukusa.

Analizu je pripremila radionica Auto Gas Gaga iz Banje Luke, na osnovu javno dostupnih evropskih podataka o rezidualnoj vrijednosti i dugogodišnjeg iskustva sa servisom polovnjaka iz sva tri segmenta.

Sadržaj

Šta uopšte znači "segment" kod polovnjaka

Auto industrija dijeli automobile po veličini i namjeni: A i B segment su mali gradski auti, C su kompakti tipa Golfa, D su veći porodični tipa Passata, E su limuzine više klase. Karoserija je dodatna podjela: limuzina (sedan), karavan (estate), hečbek, kupe, MPV, SUV i crossover. Iste mehaničke osnove često dolaze u tri ili četiri karoserije, pa Octavia liftbek, Octavia Combi i Karoq SUV dijele dosta dijelova ali se različito ponašaju na tržištu polovnih.

Za kupca polovnjaka segment je važan iz tri razloga. Prvo, određuje koliko ćete platiti za istu kombinaciju motora i godišta: karavan iste osnove obično je 5 do 10 posto skuplji od limuzine, SUV 15 do 25 posto skuplji. Drugo, određuje koliko ćete vratiti pri preprodaji jer rezidualna vrijednost po segmentu nije ista. Treće, određuje godišnji trošak: SUV troši više goriva, ima skuplje gume i češće skuplje dijelove podvožja zbog veće mase i većih kotača.

Pojam koji ćete sresti u svim ovim brojevima je rezidualna vrijednost. To je procenat originalne cijene koji auto zadrži nakon određenog broja godina i pređenih kilometara. Standardna evropska mjera je tri godine i 60.000 km. Ako auto košta 30.000 EUR nov, a nakon tri godine vrijedi 18.000 EUR, rezidualna vrijednost je 60 posto. Kupac u BiH se na taj broj ne fokusira jer se kod nas obično kupuju auti sa 200.000+ km i drugačijom dinamikom, ali isti obrasci utiču na cijene polovnjaka koji nam dolaze sa zapada.

Stanje BiH tržišta polovnjaka 2026 po segmentu

U februaru 2026. u BiH je odnos novih i polovnih vozila bio otprilike jedan naprema devet, što znači da je svaki deveti registrovani auto u tom mjesecu bio nov, a osam su bili polovnjaci. Škoda vodi prodaju novih sa 20,5 posto udjela, a kombinacija pogona je benzin 41,6 posto, dizel 33,1 posto, hibrid 22,3 posto i električni 0,8 posto. Te brojke daju kontekst: BiH tržište je praktično tržište polovnjaka, dizel i benzin još drže gotovo tri četvrtine prodaje, a hibrid je u snažnom rastu ali je polovni hibrid još uvijek rijetka pojava.

Kad birate polovnjak, najčešće gledate auto star šest do dvanaest godina, sa 180.000 do 280.000 km, koji je već prošao kroz prvog ili drugog vlasnika u Njemačkoj ili Austriji. Cijene tih auta diktira tržište polovnjaka u zapadnoj Evropi, gdje je hijerarhija segmenata stabilna već dvije decenije. Razumijevanje te hijerarhije pomaže vam da prepoznate šta je realna cijena, a šta je precjenjeno.

Prognoze rezidualnih vrijednosti za 2026. u Centralnoj i Istočnoj Evropi pokazuju da u Hrvatskoj, Češkoj i Sloveniji rezidualna vrijednost pada između 2 i 2,3 posto do kraja godine, a Italija je najnegativnija sa minus 5,2 posto. Za nas to znači da vrijednost polovnjaka u 2026. lagano klizi nadolje u cijeloj regiji, što je dobra vijest za kupce ali loša za vlasnike koji planiraju prodaju.

Limuzina kao polovnjak u 2026 godini

Limuzina (sedan) je troprostorna karoserija sa odvojenim prtljažnikom. U BiH je decenijama bila standard porodičnog auta. Danas se povukla u korist karavana i SUV-ova, ali na tržištu polovnjaka pravi smisao u dva slučaja.

Prvi: limuzina iste osnove je obično 800 do 1.500 EUR jeftinija od karavana iz iste godine, sa istim motorom i sličnom kilometražom. Ako vam ne treba prtljažnik veći od 500 litara i većinu godine vozite sami ili u dvoje, ta razlika u cijeni se pretvara u jeftiniji ulazak u D segment. Drugi: limuzina ima nižu masu i bolju aerodinamiku, pa na otvorenom putu troši nešto manje od istog auta u karavan izvedbi, tipično 0,3 do 0,5 L/100 km na dužim relacijama.

Po rezidualnoj vrijednosti limuzine D segmenta u 2026. su solidne ali ne najbolje. Škoda Superb drži oko 63 posto nakon tri godine i 60.000 km, a Octavia (limuzina i karavan) oko 66 posto u C segmentu. Mercedes E klasa, BMW serija 5 i Audi A6 drže slabije zbog veće početne cijene, ali rangiraju u rasponu od 50 do 60 posto.

Da li SUV više troši od limuzine

Skoro uvijek da, ali ne uvijek puno. Vlasnici polovnih SUV-ova prosječno prijavljuju potrošnju od 5,5 do 8,5 L/100 km za dizel i 7 do 14 L/100 km za benzin. Uporediva limuzina iste osnove tipično troši 0,5 do 1,5 L/100 km manje na otvorenom putu, što na 15.000 km godišnje znači razliku od jednog do tri tanka. Razlika dolazi iz veće mase, višeg težišta i lošije aerodinamike SUV-a, a najviše se vidi pri brzinama iznad 100 km/h.

Limuzina najviše smisla pravi za vozača koji često ide na duže relacije autoputem, vozi sam ili sa jednim suvozačem i ne treba mu visoko sjedalo. Za njega znači manju potrošnju, jeftiniju nabavku i komfor koji karavan i SUV ne mogu da ponude na 130 km/h.

Karavan i zašto je u Evropi i dalje kralj rezidualne vrijednosti

Karavan je u Bosni dugo bio "auto za one koji rade", a u Njemačkoj, Austriji i Sloveniji je standard porodičnog auta već trideset godina. Razlog je jednostavan: za istu cijenu i istu potrošnju dobijete prtljažnik koji je tipično 60 do 90 posto veći od limuzine iste osnove (Passat Variant 650 L vs Passat limuzina 500 L) i mnogo veći raspon onoga što fizički stane u auto. Sva ostala mehanika je ista, pa je trošak održavanja praktično identičan.

Za kupca polovnjaka u BiH karavan ima tri konkretne prednosti. Prvi je rezidualna vrijednost: u D segmentu u Centralnoj Evropi karavani drže rezidualnu vrijednost u prosjeku 1 do 3 procentna poena bolje od limuzina iste generacije, jer ih traži obrtnik, predstavnik, porodica i dilerski auto sa otvorenim oglasima. Škoda je ovdje šampion već godinama, i Octavia Combi i Superb Combi drže vrijednost zbog kombinacije praktičnosti i niske potrošnje. Drugi je svestranost: Audi A4 Allroad, Octavia Scout, Passat Alltrack i Insignia Country Tourer su karavani sa povišenim podvožjem i 4x4 pogonom, ulazne cijene starijih generacija od oko 8.000 EUR, a po sposobnostima na lošoj cesti pokrivaju veliki dio onoga što kompaktni SUV može. Treći je potrošnja goriva, koja je sa karavana sa istim motorom obično za pola litre do litar manja od istog SUV-a.

Koji karavan najbolje drži vrijednost

U BiH ponudi 2026. nekoliko karavana redovno se prodaje za bolju cijenu nego konkurencija u istom rangu. Škoda Octavia Combi prve i druge generacije (1U, 1Z) je najbolji odnos praktičnosti i robusnosti za nižu kupovnu kategoriju. Passat Variant B6 i B7 sa 2.0 TDI motorom drži cijenu zbog reputacije autoputske mašine. Audi A4 Avant B7 i B8 su luksuzna alternativa koja gubi malo manje od limuzine iste generacije, jer se Avant traži kao porodični premium karavan. Volvo V60 i V70 drugi vlasnici drže duže nego BMW Touring iste klase, jer Volvo karavani imaju vjernu kupačku publiku.

Karavan se ne preporučuje samo za vozača koji isključivo vozi po gradu i ne nosi ništa veće od torbe za kupovinu. Za sve ostale (porodicu, obrtnika, putnika, lovca) karavan je segment koji ne morate da preplaćujete ako kupujete polovni.

SUV i crossover gdje se isplati a gdje gubi

SUV je posljednjih petnaest godina pomeo evropsko tržište novih auta i potisnuo limuzinu i karavan u manjinu kod novih registracija. Razlozi su realni: visoko sjedenje sa boljom preglednošću, lakši ulazak (važno za starije vozače i porodice sa malom djecom), doživljaj sigurnosti i bolja prohodnost na lošijim prilaznim cestama. Ali na tržištu polovnjaka i u BiH realnosti SUV nije uvijek najbolji izbor.

Globalna iSeeCars studija iz marta 2026. (američki podaci, koristimo kao indikator trenda) pokazuje petogodišnju amortizaciju 34,2 posto za pickup-trakove, 35,4 posto za hibride, 41,8 posto je prosjek tržišta, 44,9 posto za SUV-ove i 57,2 posto za EV. Brojevi su američki i ne mogu se prevesti jedan-na-jedan na BiH, ali pokazuju jasan trend: SUV-ovi prosječno gube više od prosjeka, dok pickup, hibrid i mali gradski auto drže bolje. Razlog je prosta ekonomija: SUV-ova ima toliko na tržištu da je ponuda premašila nivo koji potražnja može da apsorbuje za premium cijenu.

Ipak, postoje SUV-ovi koji drže izuzetno dobro i u Evropi. Mali gradski SUV Škoda Kamiq drži oko 66 posto rezidualne vrijednosti, a kompaktni SUV Karoq oko 68 posto nakon tri godine, što je najbolje među SUV segmentima u istom evropskom istraživanju. SUV nije generalno loš izbor, samo morate izabrati pravi: kompaktni SUV provjerenog proizvođača sa dizelskim motorom i ručnim mjenjačem drži bolje od velikog premium SUV-a sa benzincem i automatikom.

Trošak održavanja SUV-a vs karavan

U radionici redovno vidimo da SUV nosi i nešto skuplje održavanje od karavana iste osnove. Razlozi su konkretni: veći kotači i šire gume (često 18 ili 19 cola umjesto 16 ili 17 na karavanu), masivniji ramovi vješanja, češće aktivno 4x4 koje traži servis ulja u zadnjem diferencijalu i Haldex spojnici, te često automatski mjenjač koji povećava trošak servisa. Cijena zavisi od konkretnog modela i situacije, javite se za procjenu prije kupovine ako vam je SUV u užem izboru.

Polovni SUV najviše smisla pravi vozaču koji živi u brdu sa lošim prilazom, vuče prikolicu, vozi po snijegu izvan održavanih cesta, ili kome je ulazak u auto zbog visine sjedala važno svaki dan. Za vozača koji 95 posto vremena vozi po asfaltu, SUV je luksuz koji preplaćujete na nabavci i na održavanju.

Trošak održavanja po segmentu šta vidimo u radionici

Kad pogledamo godišnji trošak servisa polovnjaka, redoslijed po segmentu je obično ovaj: limuzina niže klase najjeftinija, karavan iste osnove neznatno skuplji, kompaktni SUV za 15 do 25 posto skuplji, veliki SUV (Q5, X3, GLC) još 20 do 30 posto skuplji od kompaktnog. Razlozi pomažu vam da realno postavite godišnji budžet.

Najveći generatori troška na SUV-ovima su gume i kočnice. SUV od 1.700 kg sa 19-colskim niskoprofilnim gumama troši setove znatno brže od limuzine od 1.400 kg na 16-colskim, a sami pneumatici su skuplji. Kočione pločice i diskovi traju manje, amortizeri rade više i mijenjaju se prije.

Drugi tipičan generator je 4x4 sistem. Kod modela sa Haldex spojnicom (VW grupa, Volvo) ulje u Haldexu treba mijenjati u rasponu 60.000 do 90.000 km, ovisno o stilu vožnje. Kod modela sa stalnim 4x4 (Audi quattro, Subaru) ulje u zadnjem diferencijalu i transferu ide na sličnim intervalima. Sve to karavan sa pogonom na prednje točkove uopšte nema, pa godišnji budžet za auto u tom segmentu može da bude osjetno niži.

Treći je elektronika. Veliki SUV-ovi često nose više opcionalne elektronike (panoramski krov, električna prtljažna vrata, adaptivni tempomat), a polovni primjeri od osam i više godina počnu da pokazuju kvarove na svim tim sistemima istovremeno. Karavan i limuzina iz iste klase obično nemaju toliko opcija, pa imaju manje stvari koje se mogu pokvariti.

Potrošnja goriva stvarni brojevi vs deklaracije

Fabričke potrošnje na papiru su za većinu polovnih dizela i benzinaca u opticaju u BiH zastarjele po WLTP standardu i daju brojeve koji nemaju veze sa stvarnim svijetom. Vlasnici polovnih SUV-ova u prosjeku prijavljuju potrošnje koje su 1 do 3 L/100 km iznad fabričkih za benzince i 0,5 do 1,5 L/100 km iznad za dizele. Razlika dolazi iz tipa vožnje, starosti motora i stila vožnje vlasnika.

Konkretni brojevi za popularne polovne SUV-ove su 5,5 do 8,5 L/100 km za dizele i 7 do 14 L/100 km za benzince. Hibridni primjeri su 4,5 do 7,5 L/100 km, ali polovni hibridi su rijetki na BH tržištu. Za poređenje, isti motor u limuzini ili karavanu obično sjedne 0,5 do 1,5 L/100 km niže.

Ako vozite 20.000 km godišnje, razlika od 1,5 L/100 km između SUV-a i karavana iste osnove je 300 litara goriva godišnje. Na petogodišnji period to su hiljade KM samo na razlici u potrošnji, prije nego što ste računali skuplje gume i veće kočnice. Karavan sa 1.6 ili 1.9 TDI motorom iz VAG grupe u kombinovanoj vožnji često spušta potrošnju na 4,8 do 5,5 L/100 km, što je ispod fabričke deklaracije, jer je auto laganiji i bolje aerodinamičan.

Šta birati po profilu vozača

Univerzalan odgovor ne postoji, ali postoje obrasci koji pomažu da brže dođete do svoje uže ponude.

Porodica sa dvoje ili više djece, vozi 15.000-25.000 km godišnje. Karavan D segmenta sa dizelom je teško pobijediti. Octavia Combi, Passat Variant, Mondeo Estate ili Insignia Sports Tourer dat će vam preko 600 litara prtljažnika, niske mjesečne troškove i auto koji se može preprodati za solidnu cijenu kad djeca odrastu.

Samac ili par bez djece, vozi 10.000-15.000 km godišnje, većinom autoput. Limuzina C ili D segmenta je optimalna. Octavia limuzina, Superb limuzina, Audi A4 limuzina i Mercedes C klasa daju nižu potrošnju nego karavan iste osnove i ulaznu cijenu koja je 5 do 10 posto niža.

Obrtnik, vozač koji vuče malu prikolicu ili nosi alat, vozi 30.000+ km godišnje. Karavan sa 4x4 (Octavia Scout, Passat Alltrack, A4 Allroad) ili u krajnjem slučaju kompaktni SUV sa dizelom. Karavan 4x4 obično pobjeđuje na ovoj kombinaciji jer ima nižu potrošnju i veći prtljažnik nego ekvivalentni SUV.

Stariji vozač ili porodica koja prevozi malu djecu i bake i djede, traži lakši ulazak. Mali ili kompaktni SUV (Karoq, Tucson, Sportage, Yeti) ima ergonomsku prednost koja se isplati svaki dan. Tu je preplata u odnosu na karavan opravdana.

Vozač sa lošim prilazom kući (brdo, makadam) i čestim zimskim vožnjama van održavanih cesta. Pravi SUV sa stvarnim 4x4 (Tiguan 4Motion, Sportage 4WD, Yeti 4x4) ili karavan sa permanentnim 4x4 (Audi A4 Allroad quattro). Tu je SUV opravdan i karavan 4x4 je legitimna alternativa.

Vozač koji vozi 95 posto u gradu, parkira na uskim mjestima. Mali gradski auto B segmenta (Polo, Fabia, Yaris, Aygo) je bolji izbor od bilo kojeg SUV-a, karavana ili limuzine iz više klase. ADAC izvještaj iz 2026. nad 171 testiranim trogodišnjim modelom kao najisplativiji jeftini polovnjak preporučuje Toyota Aygo X u nižem rangu, a u srednjem rangu VW Golf 2.0 TDI. To je realnost: za grad mali, za autoput kompakt, a SUV samo onda kad vam je zaista nužan.

Kompaktni SUV ili limuzina za porodicu

Za porodicu sa dvoje djece, izbor između kompaktnog SUV-a (Karoq, Tucson, Sportage) i porodične limuzine ili karavana svodi se na pitanje: koliko često nosite pune kofere i koliko često imate goste pozadi. SUV ima prednost u lakšem ulasku zadnjih putnika i visini sjedala koja olakšava montažu auto-sjedala, ali plaćate više goriva, više za gume i više za auto. Karavan iste cjenovne grupe daje veći prtljažnik, manju potrošnju i jeftinije održavanje. Limuzina je prtljažnikom slabija ali u potrošnji najbolja. Većini porodica karavan kompaktne ili niže srednje klase je matematički najbolji.

Kako provjeriti polovnjak prije kupovine bez obzira na segment

Bez obzira na to da li birate karavan, SUV ili limuzinu, pravila kupovine polovnjaka su ista. Iz ugla radionice koja redovno radi predkupovne preglede u Banjoj Luci, postoji pet stvari koje preporučujemo svakom kupcu, jednako važnih za sva tri segmenta.

Prvo, provjerite istoriju auta po broju šasije. Iskusan prodavac može sakriti puno: vraćenu kilometražu, totalnu štetu nakon nezgode prefarbanu i prodatu kao "uvoz iz Njemačke", varove sakrivene lakom, pa i krađu sa prepravljenim brojem šasije. Dio toga uhvatite na predkupovnom pregledu, ali samu istoriju auta najlakše provjerite preko carVertical. Pomoću broja šasije iz međunarodnih registara izvuče dokumentovanu istoriju automobila: kilometražu po datumima, evidentirane nezgode, broj prošlih vlasnika i indikatore krađe ili totalne štete. Smatramo to obaveznim prije kupovine apsolutno bilo kojeg polovnjaka. Pri plaćanju izvještaja možete koristiti kod GAGA i dobićete 20% popusta.

Drugo, dovedite auto na predkupovni pregled na dizalicu, gdje serviser može da pogleda podvožje, šasiju, podlogu motora, kočione cijevi i izduvni sistem koje na placu ne vidite. Na SUV-u je ovo posebno važno jer se podvožje SUV-a često radilo van održavanih cesta i može da pokaže rđu, savijene poluge i potrošene zglobove koje vlasnik ne mora ni da osjeti dok vozi. Detaljniji vodič o tome šta sve gledamo nalazite u check-listi pregleda polovnog auta.

Treće, pokrenite hladan motor i poslušajte prvih 30 sekundi. Lupanje na hladno može da znači hidrauličke podizače, lance razvodnog sistema na hladnoj kompresiji ili istrošene umetke.

Četvrto, vozite auto pod opterećenjem. Karavan i limuzina puni se ponašaju drugačije od praznih, pa za realnu provjeru ide testna vožnja sa minimalno tri putnika i nešto tereta u prtljažniku. Tek tada čujete vibracije, kuckanja i osjetite da li su nosači motora i mjenjača istrošeni.

Peto, pogledajte servisnu istoriju i tražite dokaze redovne zamjene ulja, antifriza i zubastog remena. Auto bez papira nije nužno loš auto, ali je riskantniji, jer kupac plaća ono što ne zna. Više o širem stanju BH tržišta polovnjaka pogledajte u vodiču za polovni auto u BiH 2026.

Našli ste auto koji razmatrate? Zakažite predkupovni pregled u Auto Gas Gagi ili pišite nam preko forme za kontakt sa linkom oglasa prije nego što date kaparu. Sat vremena na dizalici prije plaćanja vas može poštedjeti hiljada KM kasnije.

Često postavljana pitanja

Da li karavan ili SUV polovni bolje drži vrijednost u BiH?

U evropskim podacima karavan iste osnove obično drži vrijednost neznatno bolje od SUV-a iste klase, posebno u D segmentu (Passat Variant vs Tiguan, Octavia Combi vs Karoq). Razlog je jednostavna matematika: SUV-ova je na tržištu više nego što potražnja može da apsorbuje za premium cijenu, a karavani imaju vjernu publiku koja zna šta hoće. Izuzetak su mali i kompaktni SUV-ovi provjerenih proizvođača (Škoda Kamiq, Karoq, Hyundai Tucson, Kia Sportage) koji drže vrijednost veoma dobro.

Koliko zaista više troši SUV od limuzine sa istim motorom?

Iz prijava vlasnika polovnih SUV-ova, tipično 0,5 do 1,5 L/100 km više nego ista limuzina iste osnove na otvorenom putu. U gradu razlika je manja (0,3 do 0,8 L/100 km), na autoputu veća (do 2 L/100 km pri 130 km/h). Razlozi su veća masa, više težište i lošija aerodinamika. Na 20.000 km godišnje to su 200 do 300 litara goriva više godišnje.

Da li je karavan sa 4x4 (Octavia Scout, A4 Allroad, Passat Alltrack) bolja alternativa SUV-u?

Za vozača koji povremeno ide na lošu cestu, vozi po snijegu ili nosi alat, često da. Karavan sa 4x4 ima nižu potrošnju, veći prtljažnik i nižu cijenu nego ekvivalentni kompaktni SUV. Što gubite je isključivo visoko sjedenje i ulazak. Ako vam to nije važno, karavan 4x4 je matematički bolji izbor.

Šta od polovnjaka u BiH 2026 najbolje drži vrijednost generalno?

Po evropskim podacima 2026, Škoda kao marka vodi klasifikaciju: Kamiq (mali SUV), Karoq (kompaktni SUV), Octavia (C segment) i Superb (D segment) drže oko 63 do 68 posto rezidualne vrijednosti nakon tri godine i 60.000 km. Toyota i Hyundai-Kia takođe drže iznad prosjeka, posebno hibridni i mali gradski modeli. Pickup-trakovi i hibridi globalno gube manje od prosjeka tržišta, dok EV gube znatno više.

Koliko se isplati polovni hibrid u 2026 u BiH?

Hibrid je u BiH 2026 najbrže rastuća kategorija novih auta (22,3% prodaje u februaru), ali polovni hibrid je još rijedak na BH placu. Globalna iSeeCars studija pokazuje da hibridi globalno gube samo 35,4% vrijednosti za pet godina (ispod prosjeka tržišta od 41,8%). Glavna predostrožnost je stanje pogonske baterije, prije kupovine starijeg hibrida obavezno tražite dijagnostiku stanja baterije i procjenu životnog vijeka.

Imam ograničen budžet do 10.000 KM, šta birati: karavan, SUV ili limuzinu?

U rasponu do 10.000 KM realno najviše dobijate sa karavanom ili limuzinom C segmenta od 8 do 12 godina starosti, sa 200.000 do 280.000 km. Octavia Combi, Golf Variant, Mégane Estate, Astra Caravan ili limuzinske verzije istih daju vam pouzdanu osnovu po najnižoj cijeni godišnjeg održavanja. SUV u istom rasponu obično znači stariji ili više kilometara, sa potrošnjom i održavanjem za 20 do 30% iznad karavana iz iste klase.

Srodni članci

10 / KONTAKTPozovite ili dođite

Imate problem
sa vozilom?

Za pregled, servis ili dogovor oko vozila, pozovite nas ili pošaljite poruku. Ako niste sigurni šta je kvar, opišite simptom i model vozila.

Pozovite odmah
+387 65 701 308
Adresa radionice
Auto Gas Gaga
Njegoševa 44
Banja Luka, Republika Srpska
Bosna i Hercegovina
Radno vrijeme
Pon-Pet08:00 - 17:00
Subota08:00 - 13:00
NedjeljaZatvoreno
AUTO GAS GAGA · BANJA LUKA · OD 1996.
№ 10 / END OF PAGE